Facebook

Karta hry iPad 2Ocenění hry

Tato hra nezískala žádná speciální ocenění.

Informace o hře

Žánr: Hardware

Platforma: iPhone

Datum vydání: březen 2011

Vývojář: Apple

Vydavatel: Apple

Kompletní karta

Hodnocení hry

 
 

Verdikt:

Reklama02.03.2011, 22:00 | Hardware | iPhone | Jan Válek | Počet komentářů: 0

Shrnutí všech informací o Apple iPad 2

Apple přišel do San Franciska s jasným cílem: představit veřejnosti, v jakém duchu se ponese letošní rok 2011. Ano, všechno se má točit okolo iPadu 2, který vám v tomto článku představíme.

Největší překvapení akce přišlo hned v jejím úvodu, když na scénu přišel Steve Jobs, který odešel v poslední době do ústraní kvůli zdravotním problémům. Nemohl si ale tuto chvíli nechat ujít a právě on – v plné své síle – představil nástupce úspěšného tabletu včetně všech jeho novinek.

 1896/ipad-2_iphone_1.jpg

iPad 2 vychází do velké míry z loňského předchůdce, ale jsou tady dost razantní změny. Po vzhledové stránce nabídne lehce osvěžený a zmodernizovaný design, bude i lehčí a o 33 procent tenčí (jen 8,8 milimetrů). To je mimochodem dokonce méně než iPhone 4. Přesto má nástupce vydržet na baterii stejně jako jednička, tedy cirka deset hodin provozu. Prodávat se bude ve dvou variantách – klasické černé a netradiční světlé.

 1896/ipad-2_iphone_2.jpg

Přidány byly kamery, a to jak zepředu, tak zezadu iPadu 2; na pultech obchodů najdeme opět jak modely jen s podporou Wi-Fi, tak ty s 3G sítěmi. Změn je ve skutečnosti mnohem více. Především hráči se mohou radovat z vyššího výkonu, díky novému dvoujádrovému procesoru A5. Dramaticky (údajně až 9krát) bude vylepšen a zvýšen výkon grafiky.

 1896/ipad-2_iphone_4.jpg

Lákavě zní také plnohodnotný klasický HDMI výstup, díky němuž půjde iPad propojit třeba s televizí. A to dokonce ve FullHD rozlišení (1080p).

 1896/ipad-2_iphone_6.jpg

Současně s uvedením iPadu 2 vydá Apple také novou verzi operačního systému iOS, konkrétně 4.3. Nebude chybět ani celá řada nových či vylepšených aplikací, ovšem o hrách jako takových na konferenci v San Francisku nepadlo prakticky ani slovo.

 1896/ipad-2_iphone_5.jpg

Zajímavou novinkou, která na první pohled vypadá jako čistě estetická, ale není tomu tak, se jmenuje iPad 2 Smart Cover. Půjde o speciální obaly na ochranu displeje, které ale nijak nezvětší tloušťku zařízení, ani jeho váhu. Zajímavé na nich je magnetická technologie, jež zajistí držení ochrany na displeji. Navíc pokud Smart Cover sundáte, iPad 2 se automaticky probudí, respektive naopak uspí, pokud obal nandáte. Prodávat se budou samostatně.

 1896/ipad-2_iphone_8.jpg

Na konec jsme si nechali to pro mnohé nejdůležitější: kdy se bude iPad 2 prodávat v Česku a jak to bude s cenou? Zařízení bude tradičně uvedeno nejprve v USA, a to již 11. března. Tentokrát ale naštěstí nebudeme muset čekat půl roku, v ČR se totiž bude tato novinka od Applu prodávat už od 26. března letošního roku. Cena bude přitom stejná, jako kolik stojí v současné době první iPad.

1896/ipad-2_iphone_7.jpg

 

Komentáře ke článku

Přidejte vlastní komentář
Jméno
Text komentáře
Opište4775